facebook LogiTrans24
darz bór
Zameczek, Darzbór, Darz Bór, Miłosław, Wielkopolska, wesela, zabawy, uroczystości, konferencje
Zameczek, Darzbór, Darz Bór, Miłosław, Wielkopolska, wesela, zabawy, uroczystości, konferencje

Zameczek

Wnętrze nie tylko wysublimowane, ale także funkcjonalne i wygodne

Witamy w miejscu cichym, spokojnym, uroczym i fascynującym, miejscu celebracji ciszy, spokoju i wypoczynku, położonym przy trasie A2 prowadzącej z Poznania do Warszawy w odległości około 50 km od Poznania. Usytuowanym na wzgórzu otoczonym lasami i Stawami 14 km na południe od Wrześni, 1,5 km od Miłosława w miejscowości Bugaj na terenie Żerkowsko-Czeszewkiego Parku Krajobrazowego.
Darz Bór to 2 niezależne obiekty oddalone od siebie w odległości ok 100 m.
 
Pierwszy to powstały w 1854 r. prawdopodobnie według projektu Seweryna Mielżyńskiego neogotycki Zameczek Myśliwski zbudowany w formie średniowiecznego zespołu obronnego.
Zameczek Myśliwski, tak zwana Bażantarnia (do 1945 r. prowadzona była tu hodowla bażantów) został zbudowany na niewielkim wzniesieniu wśród lasów. Budynek wzniesiony z kamienia i cegły, jest parterowy. Od zachodniej strony posiada ośmioboczną wieżę. Częściowo otoczony murem obronnym z krenelażem i otworami strzelniczymi oraz basztą. W narożniku na murze umieszczono drewnianą czatownię. Po wojnie został on częściowo zniszczony i w 1974 r. został odbudowany.

Dziś, wspaniale odnowiony wygląda urzekająco pięknie. Trochę bajkowy klimat miejsca pogłębia jeszcze sama architektura Zameczku, dlatego mając świadomość niepowtarzalności realizacji przedsięwzięcia jakim było odnowienie Zameczku, szczególną wagę staraliśmy się przywiązać nie tylko do jego zewnętrznego otoczenia, ale także do każdego, nawet najmniejszego detalu jaki się w nim znajduje. Nasi goście odnajdą we wnętrzach nie tylko wysublimowane detale, ale także funkcjonalność i wygodę, tak aby to miejsce służyło Państwu zarówno do odpoczynku jak i zabawy.Zobacz galerię zdjęć: Album: Zamek
przewiń do góry

projekt i realizacja www.tg-art.pl